Başkanın Mesajı

İstanbul'da faaliyete geçen ilk modern ve nitelikli üretimin kalesi olan Doğu Sanayi Sitesi, gerek ülke istihdamına gerekse sanayileşmeye sağladığı katkı ile ülkemizin örnek sanayi sitesidir . Nitekim biz de bayrağı elimize aldığımızdan bu yana ülkemiz için durmadan çalışmayı ve üretmeyi misyon edindik.

Birçoğumuzun 25 m2'lik atölyelerde başlayan üretim aşkının bugün Doğu Sanayi Sitesi bünyesindeki modern alt yapılı minimum 450 m² atölyelere dönüştüğünü, 100'lerce çalışana ev sahipliği yapan istihdam kaleleri olduğunu ve yüksek cirolarda ticaret hacmine ulaştığını görmek hayatta aldığım en büyük ödüllerdendir.

Ülke sanayisinin gelişimine üst hedef koymadığımız için durmadan üretim yapmaya, bıkmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Sanayicimizi desteklemek amacıyla elektrik, su gibi tüm alt yapı hizmetlerini en uygun fiyatlarla sanayicimize vererek üretimlerin, istihdam ve ihracatın artması ilke edinilmiştir.

Sanayiciler olarak bizler milli görevimizi yerine getirmek için durmadan üreterek, ülke ekonomisine katkıda bulunmaktayız. Sanayicimizde bu davaya destek olarak elini üretimden ve yatırımdan çekmeyip, üretime ve yatırıma devam etmektedir.

Yenilikçi ve Çevreci Sanayi Sitesi olarak hem üretimde sanayicimizin yanında olduk, hem de üretirken oluşabilecek sorunların uzun vadede çözümleri için çalışmalar yaptık. Sanayicimizin üretimlerinin katma değerini arttırmak için Üniversite-Sanayi işbirliklerimizle yeni ürün ve yeni pazarlar oluşturup, ihracatımızı artırıyor ve daha güçlü adımlarla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ayrıca sanayicimizin doğayı ve çevreyi koruyarak üretim yapması için konusunda uzman bir teknik ekiple bölgemiz için 7/24 desteğimizi sürdürmekteyiz.

Doğu Sanayi Sitesi ve şahsım, yorulmadan üretmeye devam ederek var olan refah seviyesini arttırmak en büyük ilkemiz olup bundan sonra da üreterek milli ekonomiye katkı yapmaya devam edeceğiz.

Recep Bilal HANCI
Yönetim Kurulu Başkanı