Hizmetlerimiz

Doğu Sanayi Sitesinin kuruluş çalışmaları 1970'li yıllara dayandığı 1970'li yıllarda Rami'de icrai sanat eden esnaflardan 84'ünün önderliği ile kurulmuştur. Daha sonra çevre esnafından gelen talep üzerine kooperatif üyeleri 250'ye ulaşmıştır. Zamanın büyük ve önder kooperatiflerinden biri olan Doğu Sanayi Sitesi'nin başlıca kuruluş amacı üyelerine sıhhi, ucuz ve üretim dallarına uygun birer işyeri sağlamak, üyelerinin teknik bilgi ve görgülerini arttırmak, üyelerinin imalat yöntemlerini iyileştirmek ve üretimde verimi çoğaltmak, kollektif yatırımlara yönelmek, gelişen çağdaş teknolojideki değişiklikleri üyelere aktararak daha ucuz ve daha kaliteli üretim yapmalarını sağlamak. Ve sonuç olarak üyelerin ekonomik ve kültürel eğitimine yardımcı olmaktır.

Doğu Sanayi Sitesinin 10 Haziran 1973 yılında temellerinin atıldığı ve 30 Aralık 1978 yılında tüm alt yapı ve sosyal amaçlı tesislerin bitirildiği, çevre düzenlemesi ve bahçe tanziminin tamamlanmasından sonra 17 Şubat 1979 yılında işyerlerinin kuralarının çekilerek sahiplerine verildiği, 5 Eylül 1981 yılında da zamanın Başbakan Yardımcısı merhum Turgut ÖZAL tarafından resmen açılmıştır.

Doğu Sanayi Sitesi'nin bölgeye hayat getirdiği sitenin temellerinin atıldığı dönemlerde, çevre ekilebilir alanlarla çevriliydi. Sitenin inşaatının ilerlemesiyle birlikte yöredeki araziler rant yapmaya başlarken, bölgede ekonomik hayatta büyük bir hızla artış gösterdi.